تارا فایل

مقاله بهبود و توسعه مهارت ضربه با دست




نام :
نام خانوادگی:
شماره پرسنلی:
استان :
شهرستان :
دبستان:

موضوع: بهبود و توسعه مهارت ضربه با دست
دوره: ابتدایی
پایه: سوم
زمان: 40 دقیقه
تعداد دانش آموزان: 26 نفر

اهداف طرح درس
اهداف کلی
-دانش آموز در پایان سال مهارت ضربه زدن با دست و هماهنگی عصب و عضله را یاد می گیرد
-دانش آموز در پایان سال با انواع آزمون های ضربه با دست آشنا می شود .سعی و یادگیری آنها می نماید
-دانش آموز در پایان سال به هماهنگی چشم و دست (هماهنگی عصب و عضله) دست پیدا می کند.
-دانش آموز همکاری و تعاون در گروه را یاد می گیرد.

اهداف رفتاری

حیطه شناختی

-دانش آموز انواع ضربه زدن با دست را نام می برد.
2-دانش آموز مفهوم ضربه زدن با دست را بیان می کند و مفهوم هماهنگی را بیان می کند.
3-دانش آموز اصول مشترک در انواع مهارت ها و آزمون های ضربه زدن با دست و هماهنگی چشم و دست را بیان می کند.
4-دانش آموز انواع ضربه زدن با دست و همچنین ضربه با دست راست و چپ مورد بررسی و ارزشیابی انجام می دهد

حیطه عاطفی

1-دانش آموز با علاقه دقت به صحبت ها و توضیحات مربی توجه می کند.
2-دانش آموز با تمایل تمرینات مربوط به مهارت بنیادی ضربه زدن با دست را انجام می دهد
3-دانش آموز با تعهد قوانین و مقررات بازی و تمرین را رعایت می کند و به تصمیمات مربی اجترام می گذارد.

حیطه مهارتی
(روانی – حرکتی)

1-دانش آموز مهارت بنیادی ضربه زدن با دست را بدون به کارگیری قدرت و نیرو انجام می دهد
2-دانش آموز مهارت بنیادی ضربه زدن با دست با کمک شی سبک (بادکنک) الگوسازی می کند
3-دانش آموز الگوی ضربه زدن با دست را با دقت 2 فاصلهف صدرت و هماهنگی اجرا کرده و خود را با الگوی ضربه زدن تطبیق می دهد.
4-دانش آموز الگوی ضربه زدن با دست را با دقت فاصله قدرت و هماهنگی کامل اجرا می کند.
5-دانش آموز در جهات مختلف ضربه با دست را اجرا کرده و همچنین با کمک توپ ضربه می زند.

نوع یادگیری
یادگیری مشاهده ای – مشارکتی – علمی – پرسش و پاسخ

مواد و رسانه ای آموزشی
بادکنک ، روزنامه ، اسفنج یا یک تکه پارچه جهت اضافه کردن وزن بادکنک، محوطه بازی ، توپ

روش تعیین گروه ها
به تعداد دانش آموزان با دو رنگ متفاوت( مثلاً نارنجی و زرد) مقواهایی کوچکی روی دیوار چسبانده و از دانش آموزان می خواهیم هر کس رو به یکی از مقواهای رنگی که دوست دارد بایستد و به این ترتیب هر کس رو به کارت رنگ قرمز قرار گرفته در یک گروه و هر کس رو به کارتزرد قرار گرفته در یک گروه قرار می گیرد. که به این ترتیب از حاضر یا غایب بودن تعداد دانش آموزان اطلاع پیدا می کنیم.

فعالیت های قبل از شروع درس
سلام و احوال پرسی
تعویض لباس بچه ها
گرم کردن ( که توسط یکی از بچه ها که کلاس داری را به او داده ایم انجام می شود
حضور و غیاب و تعیین گروه ها که قبلاً توضیح داده شد.
ارزشیابی ورودی و ایجاد انگیزه برای بهبود و توسعه مهارت بنیادی ضربه با دست

2 دقیقه

شرح بازی و انجام آن
مرحله اول
ابتدا از دانش آموزان که به دو گروه تقسیم شده اند می خواهیم که پشت سر هم و پشت خط شروع( حدوداً 1 متر در نظر می گیریم) بایستند سپس به نفر اول بادکنک وو روزنامه را داده با صدای ست مربی نفر اول هر دو گروه سعی می کند با روزنامه که در دست دارد بادکنک را به نفر دوم می دهد تا نفر دوم بازی را شروع کند نفر اول به انتهای گروه رفته و پشت سر گروه خود قرار می گیرد و به همین ترتیب بازی انجام می وشد تا آخرین نفر که به سرعت خود را به گروه می رساند هر گروه زودتر بازی را انجام کرد برنده است.

20-15 دقیقه

مرحله دوم
دانش آموزان در دو گروه با استفاده از توپ در نزدیکی دیوار با کف دست به توپ ضربه زده تا توپ به دیوار برخورد کند کند به محض برخور توپ با دیوار توپ را گرفته به نفر دوم گروه خود داده تا بازی را اجرا کند و بازی به این ترتیب تا نفر آخر ادامه پیدا می کند.

ارزشیابی پایانی
از دانش آموزان می خواهیم نام آموزشی که در آنها مهارت ضربه نادرست انجام می وشد را نام بررند.

1 دقیقه
تکلیف درس و ریکاوری
قبل از انجام تمرینات سرد کردن از دانش آموزان می خواهیم یک تمرین و بازی جدید برای ضربه با دست نوشته و به کلاس بیاورند و با انجام تمرینات سرد کردن کلاس با تشویق (دست زدن) به اتمام می رسد.

4 دقیقه


تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : Word

بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود